Lampy sufitowe i żyrandole

Lampy sufitowe i żyrandole to najpopularniejsze lampy wykorzystywane do oświetlenia ogólnego. Idealnie pasują do oświetlania domu mieszkalnego, znajdują zastosowanie w oświetlaniu restauracji, hotelu, czy biura. Wspaniale prezentować się będą jako oświetlenie salonu, sali restauracyjnej, sali konferencyjnej, holu hotelowego i pomieszczeń w budynkach biurowych. Żyrandol czy lampa sufitowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dużej ilości światła.

Szeroki wybór i różnorodność stylów i wzorów umożliwia dopasowanie do pomieszczenia urządzonego w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Lampy wiszące ładnie się prezentują i nadają wnętrzu urok, spełniają funkcję dekoracyjną. Żyrandole i lampy sufitowe różnią się przeznaczeniem, kształtem, stylem i materiałem wykonania. Posiadamy żyrandole abażurowe, żyrandole kryształowe, żyrandole szklane i inne lampy sufitowe. Lampy wiszące są dostępne w wersjach z jedno-, dwu-, trzy-, cztero- punktowym miejscem świetlnym oraz większą ich ilością. Nasze żyrandole i lampy sufitowe idealnie doświetlą każde, nawet najciemniejsze wnętrze i ozdobią, nadając pomieszczeniu odpowiedni klimat.

Jak wybrać właściwy żyrandol do naszego pomieszczenia? Pamiętajmy o kilku ważnych zasadach: Żyrandol dobieramy w zależności od wielkości pomieszczenia. Przy oświetleniu większych sal, oraz pomieszczeń warto wybrać żyrandole z większą ilością źródeł światła, lub rozważyć zamontowanie kilku żyrandoli. W mniejszych pomieszczeniach np. w salonie czy sypialni wystarczy jeden żyrandol z kilkoma źródłami światła.

Cechą charakterystyczną żyrandoli jest kilkupunktowe oświetlanie pomieszczenia. Jeśli poszukujecie Państwo oświetlenia do klasycznie urządzonego salonu, w którym jest dywan i drewniane meble ozdobione barwionym szkłem o różnych kolorach, polecamy żyrandol Barcelona 5 pł lub lampa sufitowa Bluszcz również 5 pł. Jeżeli zależy Państwu na minimalizmie warto zwrócić uwagę na żyrandol Ancora dwupunktowy.

Podczas wyboru oświetlenia do sali restauracyjnej warto pomyśleć o kilku żyrandolach, np. nad każdym stolikiem dla gości. Do tych celów rewelacyjnie sprawdzi się lampa wisząca Bergamo czy lampa wisząca Alaska, która subtelnie oświetli tylko te miejsca, które są konieczne do oświetlania. Atina żyrandol 9 punktowy znajdzie najlepsze zastosowanie w dużej sali hotelowej lub w holu hotelu, gdzie witamy gości.

W foyer, restauracji czy kawiarni umieszcza się lampy wiszące nad stołami lub barem. Jest to sposób na stworzenie przytulnej i miłej atmosfery. Dzięki skierowanemu w dół stożkowi świetlnemu, gość wchodząc do lobby nie jest oślepiany, a w restauracji lampy wiszące optycznie oddzielają od siebie stoliki i sprawiają wrażenie większego pomieszczenia.