Niemal każda lampa stojąca lub lampa podłogowa udekoruje salon lub pokój gościnny. Lampy stojące mogą oświetlać sufit lub pełnić funkcję lampy do czytania. Przy niższych ścianach stanowią alternatywę dla lamp sufitowych. Dla osób kreatywnych mogą stać się inspiracją do stworzenia niezapomnianego wrażenia świetlnego. Lampa stojąca może pełnić różne funkcje, a dzięki możliwości przestawiania z łatwością możemy ożywić inne pomieszczenie.

Lampy podłogowe, które tworzymy powstają z różnych materiałów, pasują do wnętrz urządzanych w wielu stylach: modernistycznym, klasycznym, florenckim. Lampy stojące prezentowane w naszym sklepie pozwolą bez trudu na stworzenie serii oświetlenia do domu i zakup  kilku lamp z tym samym wzorem lub motywem przewodnim.

Lampy podłogowe są idealnym uzupełnieniem lampek stołowych i gabinetowych. Stanowią nieodłączny element dekoracyjny we wnętrzu każdego domu. Oświetlenie podłogowe idealnie podkreśla charakter mieszkania oraz idealnie uzupełnia wyposażenie apartamentu - penthouse. Lampy stojące pasują do stylowo urządzonego gabinetu, komfortowego salonu, minimalistycznego loftu, czy nowoczesnej sypialni. Lampy podłogowe nadają wnętrzom wyjątkowości i blasku. Dzięki odpowiedniemu dobraniu kolorów, materiałów i stylu lampa podłogowa wkomponuje się w wystrój domu, stworzy odpowiedni klimat oraz wprowadzi wyjątkowy nastrój.

Idealna lampa do salonu to taka, która pozwoli na stworzenie tła świetlnego i bez trudu zamieni się w lampkę do czytania. Obie te funkcje spełni lampa podłogowa Bluszcz w stylu florenckim. Ta lampa podłogowa jest wykonana z alabastrowego szkła. Lampa ta posiada duży klosz kierujący światło ku górze i mniejszy zapewniający odpowiednie oświetlenie np. podczas czytania książki. Stelaż lampy wzbogacono ozdobnikami w postaci delikatnych listków i łodyżek. Jest ona dostępna w czterech kolorach wykończenia i trzech możliwych kolorach klosza.

Podczas wybierania lampy stojącej do salonu czy biura pamiętajmy aby miała ona jakąś cechę wspólną z pozostałymi lampami np. kolor, materiał lub kształt. Zwróć uwagę, w którym kierunku pada światło i jaką ma intensywność. Światło skierowane do góry rozproszy się po całym wnętrzu salonu. Klosz wielopunktowy rozświetli kilka miejsc naraz w salonie. Ciemny abażur zagwarantuje nastrojowe światło, a przezroczysty - jasne, intensywne.

Jeśli zastosujesz w salonie lampy o transparentnych kloszach - dających jasne rozproszone światło – sprawisz, że twój salon będzie wydawał się większy. Kierując strumień światła na sufit, optycznie podwyższysz salon, a umieszczając bliżej podłogi lub kierując do dołu – obniżysz wnętrze. Efekt gry świateł i powiększenia wnętrza osiągniesz z lampką na parapecie okna – światło „przesunie” granice pokoju, otworzy go na świat zewnętrzny. Jeżeli zależy ci na nastrojowym, kameralnym klimacie w dużym salonie, musisz pomyśleć o lampach z kloszami nieprzepuszczającymi światła, których snop oświetla ograniczoną przestrzeń wnętrza.

Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym wspaniale nadaje się model lampy podłogowej Colorado wykonanej poprzez połączenie metalu oraz drewna. Lampa świetnie się prezentuje ustawiona obok mebli, dzięki kloszowi w brązowym kolorze przełamanym srebrnym paskiem. Jeżeli preferują Państwo styl klasyczny polecamy lampę podłogową Moreno, Ofis lub Negro. Lampy podłogowej nie może zabraknąć również w gabinecie, polecamy uniwersalną lampę stojącą Venus, z kremowym abażurem, który kontrastuje z korpusem lampy w kolorze vegre. Dodatkowe źródło światła w sypialni  zapewni Państwu lampa podłogowa Serpe wykonaną z metalu i szkła. Z pewnością pozwoli ona na stworzenie niezwykle przytulnej i przyjemnej aranżacji, pomoże także w zagospodarowaniu kącika codziennego relaksu, czyniąc go  funkcjonalnym i przyjemnym dla oka.