Kinkiety

Kinkiet jest lampą o specjalnej konstrukcji, umożliwiającej wieszanie jej na ścianie. Kinkiety jako lampy montowane na ścianie, niegdyś służyły do oświetlania przyciemnionym światłem sceny teatralnej. Dziś znajdują zastosowanie w oświetleniach pokojów, kuchni, łazienki, sypialni, salonu oraz  w oświetleniu wnętrz biurowych.

Światło z kinkietów jest delikatne, dlatego nie będzie zastępować oświetlenia górnego. Oprawy montuje się na ścianach bądź też na meblach. Kinkiety pełnią funkcję doświetlającą, są idealnym uzupełnieniem lamp sufitowych poprzez doświetlenie miejsc, gdzie konieczna jest większa ilość luksów. W zależności od aranżacji wnętrza kinkiety tworzą wspaniałe akcenty świetlne i pozwalają na grę światłem, jednocześnie nadają atmosferę w oświetlanemu pomieszczenia. Kinkiet jako lampa ścienna może dawać światło rozporoszone lub skupione, za pomocą którego można oświetlać obrazy i lustra.

Dodatkowo kinkiety pełnią funkcję dekoracyjną, dzięki oryginalnym kształtom i designerskiej stylistyce. W naszej ofercie znajdziecie Państwo ciekawe wzory kinkietów zarówno do sypialni, kuchni, a nawet salonu. Estetyczny wygląd i możliwość zamontowania żarówek o dużej mocy sprawiają, że kinkiety spotykają się z dużym zainteresowaniem naszych klientów.

W naszym sklepie internetowym oferujemy kinkiety z jednym, dwoma oraz trzema punktami świetlnymi. Wykonane są z takich materiałów jak drewno, szkło, metal i tworzywa sztuczne w różnych kolorach i stylach. Proponujemy wykorzystanie kinkietów jako oświetlenie do łazienki, oświetlenie do kuchni, oświetlenie do sypialni, czy oświetlenie biurowe. W naszej ofercie znajdą Państwo nastrojowe lampy ścienne do przedpokoju, stonowane i funkcjonalne lampy do Foyer, eleganckie lampy ścienne do salonu, a także modne oświetlenie punktowe.

Aby dobrze dobrać kinkiet do pomieszczenia musimy określić, jaką funkcję ma on pełnić oraz gdzie będzie zamontowany. Jeśli wybieramy kinkiet do łazienki pamiętajmy, że miejsce to wymaga większego doświetlenia nad lustrem czy umywalką. Kinkiety lustrzane są jednym z najczęściej kupowanych w naszym sklepie. Do urządzania łazienki polecamy kinkiet Alida, który wspaniale rozjaśni wnętrze każdej łazienki. Podobny efekt uzyskamy wybierając kinkiet łazienkowy Aquatic 7.

Ciekawym rozwiązaniem dla Państwa mogą być kinkiety narożnikowe, które pozwalają na dogodne rozmieszczenie światła miejscowego i doświetlanie wybranych przez nas miejsc. Posiadamy również kinkiety niestandardowe jak np. Aquatic kinkiet z lusterkiem. Do pomieszczeń biurowych warto wybrać kinkiet Astra, który nada im ekspresyjności i podkreśli charakter wnętrza. Posiadamy kinkiety idealnie pasujące do pomieszczeńurządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, modernistycznym, secesyjnym i retro