Jakie oświetlenie dobrać do biura?

Oświetlenie w biurze jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem wpływającym na wydajność pracowników.Oświetlenie biurowe odgrywa niezwykle ważną rolę w codziennej pracy. Niedostateczne oświetlenie przestrzeni biurowej powoduje zmęczenie wzroku, spadek motywacji, brak energii do działania, osłabienie koncentracji i ogólne złe samopoczucie.

W przypadku biura istotne jest uwzględnienie zarówno światła głównego, jak i oświetlenia miejscowego. Ze względu na to, że najlepsze dla ludzkiego oka jest światło naturalne, sztuczne źródła oświetlenia w miejscu pracy powinny stanowić jego imitację. Jest to szczególnie ważne przy oświetleniu ogólnym, w którym przewagę powinny stanowić niebieskie tony, najbardziej zbliżone do światła naturalnego. Rolą oświetlenia głównego jest równomierne rozświetlenie danego pomieszczenia, a liczba lamp sufitowych powinna być uzależniona od pożądanego natężenia.

Podczas pracy w biurze wyjątkowo ważne jest również zastosowanie lampki biurkowej, która jako źródło punktowe znacząco wspomaga oświetlenie główne padające z góry. Należy pamiętać o tym, że lampka biurkowa powinna być umieszczana po przeciwnej stronie ręki, której używamy do pisania. Głowicę lampki należy z kolei umieszczać około 30 cm nad blatem biurka. Jeśli mamy możliwość aranżacji biura od podstaw, warto zdecydować się też na pomalowanie ścian jasnymi farbami, które są w stanie znacząco poprawić warunki oświetleniowe, doskonale współpracując zarówno ze sztucznymi, jak i naturalnymi źródłami światła.

Idealnie do biura nadają się lampki wiszące o przeróżnych zastosowaniach i funkcjach. Lampy wiszące posiadają dwie duże zalety w porównaniu ze zwykłymi lampkami biurkowymi: po pierwsze, ze względu na swoją podłużną konstrukcję, oświetlają równomiernie całe biurko, a po drugie światło lampy wiszącej dociera zawsze dokładnie z góry. Dzięki temu unika się powstawaniu cienia. Trzecią zaletą jest dodatkowe miejsce do zagospodarowania na biurku.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Państwu w wyborze odpowiedniej lampy do swoich pomieszczeń. W sklepie internetowym Hellux znajdą Państwo idealne lampki do oświetlenia biurowego lampy sufitowe, kinkiety, lampki podłogowe, lampki biurkowe. Jeżeli nie wiedzą Państwo jak prawidłowo oświetlić miejsce pracy zachęcamy do kontaktu.

Oferujemy profesjonalne doradztwo i pomoc w doborze lampy do kuchni, lampy do pokoju gościnnego,lampy do łazienki,lampki do pokoju dziecięcego,lamp do biura,lamp do hotelu i lamp do restauracji. W swojej ofercie posiadamy ponad trzy tysiące różnych modeli lamp. Zapraszamy do odwiedzania naszego sklepu internetowego z oświetleniem